אסתטיקה דנטלית

מתוך ראיון שערך ד"ר בר חן

ציפוי חרסינה

ציפויי חרסינה נחשבים לדבר החם ביותר בעולם ציפויי השיניים. הוא עשוי מעלי חרסינה דקיקים המייצרים אפקט "וואו". ניתן לייצר בעזרתו קשת חיוך אחידה, לבחור את הגוון, הצבע והשקיפות. לפני הדבקת הציפויים עורכים הדמיה שנקראת mock-up ,הדמיה פיזית של הציפויים בפה של המטופל. לאחר ההדמיה מיוצרים ציפויים זמניים המודבקים על השיניים ע"מ לקבל פידבק מהמטופל לתיקונים עד שהציפויים לטעמו באופן המושלם. לאחר מכן אנו משכפלים את הציפויים הזמניים לציפויי חרסינה קבועים ומדביקים. את ציפויי החרסינה אנו מייצרים בעזרת מחרטות מתקדמות במעבדה פרטית הנמצאת בתוך המרפאה. הטכנאי שמייצר את הציפויים נמצא כבר בפגישת התכנון כדי להבין את ציפיות המטופל מהטיפול. בדר"כ מבצעים ציפויי חרסינה על כל השיניים שחשופות כשאנו מחייכים, בשתי הלסתות וכמובן שזה משתנה ממטופל למטופל בהתאם לחיוך. ניתן לבצע ציפויים גם רק בלסת אחת ובמקרים מסויימים גם על 6-4 שיניים בלבד.
ציפוי חרסינה אינו מקבל פיגמנטציה, הוא חזק ועמיד ועם תחזוקה נכונה- אין לו תוקף.

ציפוי קומפוזיט

ציפוי קומפוזיט עשוי מחומר מרוכז העשוי במקור משרף. הציפוי הוא חומר אלסטי אותו מורחים על השן ומעצבים בהתאם לצורה ולגוון לפי רצון המטופל. שכבת הציפוי לרוב בעובי של 1-2 מ"מ.
הטיפול מבוצע ישירות בפה של המטופל ע"י רופאה אסתטיקאית, המפסלת את החיוך במקום.
ציפוי קומפוזיט נחשב לציפוי חזק ועמיד כמעט כמו שן טבעית אך יש לציין שלאחר כ-5-7 שנים נוטה לפיגמנטציה בדיוק כמו שן טבעית, בהתאם להגיהות הפה של המטופל ובכלל זאת- שתיית קפה מרובה, עישון וכד'.

יישור שיניים שקוף

יישור שיניים הוא מהטיפולים הפופולאריים בעולם הדנטלי. מעטים האנשים שנולדים עם שיניים ישרות לחלוטין וע"מ ליצור קשת חיוך אחידה יש לבצע התערבות חיצונית.
בעבר יישור שיניים היה מתבצע בעזרת גשר סמכים (קוביות) בלבד והטיפול היה פופולארי בקרב בני נוער אך אנשים מבוגרים יותר נמנעו מלבצע את התהליך בשל נוחות ואסתטיקה. כיום, קיימת האפשרות לבצע יישור שיניים שקוף בשיטה הנקראת אינוויזליין. יישור השיניים מתבצע בעזרת סטים של קשתיות שקופות שמתלבשות על הלסת בהתאם למבנה השיניים. תפקידה של כל קשתית הוא להזיז במעט את השיניים בתורה על פי המבנה שהוגדר לה. למעשה, בכל תקופת זמן (כשבועיים), מחליפים קשתית לקשתית שקצת ישרה יותר וכך לאט לאט השיניים זזות למיקום המתאים להן ומייצרות קשת אחידה. בסיום התהליך מבצעים קיבוע ע"מ שהשיניים לא יזוזו בשנית. את משך הזמן של היישור קובע הרופא בפגישת הייעוץ. לרוב הטיפולים 12/8/6/4 חודשים. היישור יכול להתבצע בשתי לסתות או בלסת אחת בהתאם להחלטת הרופא. בתחילת התהליך (התור הראשון), מתבצעת סריקה של הלסתות ולאחר כשבוע מקבלים לנייד הדמיה בה ניתן לראות מה תהיה התוצאה בסוף התהליך וכך למעשה מייצרים תיאום ציפיות מדוייק עם המטופל.

הלבנת שיניים

דור חדש בעולם הלבנת השיניים! טיפול הלבנת שיניים בטכנלוגיית לייזר חדשנית. אז מה התהליך?

שלב 1- הלבנה מרפאתית: הסרת הכתמים הבולטים באמצעות קרן לייזר עדינה ונעימה, סשן של 75 דק' במרפאה.

שלב 2- הלבנה ביתית: בסיום ההלבנה המרפאתית תקבלו סדי הלבנה המותאמים לשיניים שלכם ומזרק הלבנה. את סדי ההלבנה מרכביבים במשך כ-5 ימים, כל ערב למשך שעתיים על מנת להפיק את את התוצאה הטובה ביותר מההלבנה שביצעתם.

שאלות ותשובות נפוצות

שאלה

האם משחיזים את השיניים לפני ציפויים?

תשובה

השחזת השיניים תלויה במצב השיניים בפה. במידה והשיניים ישרות, ההשחזה תהיה מינימלית אך ורק כדי להדביק את הציפוי ולשמור על עובי שן טבעי. כשהשיניים לא ישרות אנו מבצעים טיפול אורתודונטי קצר בכדי לשמור ככל הניתן על השן הטבעית ולהימנע מהשחזה אגרסיבית של השן.

שאלה

לכמה זמן התוצאות של הלבנת שיניים יחזיקו?

תשובה

הפרמטר העיקרי שיקבע לכמה זמן אפקט ההלבנה ישמר הוא כמובן אורח החיים שלכם. אדם המעשן או מרבה לצרוך קפאין או יין אדום לדוגמא מפחית את הסיכויים לשמירה על ההלבנה לאורך זמן. מצידנו, אנו מבצעים לא רק טיפול מרפאתי אלא משלבים גם טיפול ביתי שעתיד גם לחזק את האפקט וגם לשמור עליו לזמן ארוך יותר.

שאלה

האם אתם מבצעים הדמיה לפני הציפויים?

תשובה

לפני שאנחנו מתחילים תהליך של ציפוי חרסינה אנו מבצעים הדמיה הנקראת Mock-up. ההדמיה היא פיזית בעזרת שלב זמני של הציפויים ממש אצלכם בפה כך שתוכלו לבחור את הגוון, הצבע והצורה של הציפוי באופן המיטבי.

שאלה

כמה עולה יישור שיניים שקוף בשיטת אינוויזליין?

תשובה

עלותו של יישור השיניים השקוף נגזרת משני פרמטרים עיקריים הנמדדים בפגישת הייעוץ. הפרמטרים הם משך זמן הטיפול הצפוי והאם יש צורך ליישר לסת אחת או שתיים.

שאלה

אני שומע על כל כך הרבה סוגי ציפויים בכל מיני שמות, מה הכי טוב?

תשובה

ככלל, אין "הכי טוב". לכל מטופל ישנה ההתאמה לציפוי שמתאים לו ובכדי לעשות התאמה מדוייקת אנו בוחנים כמה פרמטרים כגון התאמה רפואית, התאמה לאורח החיים, התאמה כלכלית, התאמה אסתטית ועוד.

שאלה

מה קורה אם התכנון ליישור שיניים לפי הערכת הרופא היה חצי שנה אבל אחרי חצי שנה לא הגעתי לתוצאה הרצויה?

תשובה

הערכת הרופא היא הנתון אליו אנו מתחייבים. במידה ואחרי חצי שנה לא תגיעו לתוצאה הרצויה, נמשיך לספק לכם קשתיות חדשות, ללא עלות, עד שתגיעו לתוצאה שתהיו שלמים איתה.
לקביעת תור לייעוץ